Huumor ja teadmised

„Kindlate kätega päästame Eesti!“

Kas me siis sellist Eestit tahtsimegi? Seda on meist paljud oma elu jooksul vähemalt korra mõelnud või küsinud. Tundub, et meie majanduslik ja poliitiline olukord kisub nagu vägisi kiiva. Inflatsioon kasvab ja maksud tõusevad, aga eestlane peab vaatama ise, kuidas ta hakkama saab. Tundub, et halamisest ja allkirjade kogumisest on meile vähe abi, proovime siis olukorda vähemalt naeruga leevendada.

Kas inimesed on riigi või riik inimeste jaoks? Kas töötamine teeb vabaks või hoopis vaeseks? Eks tööd võib ju teha, aga raha peab siiski endal olema! Lugesin, et meie elu peaks minema hulga lihtsamaks, kui juhindume järgnevatest õpetussõnadest. Lülitame üheskoos oma basseinidelt kütte välja ning anname oma Ferrari kenasti pangale tagasi. Selline suurepärane nõuanne aitab ju igal eestlasel oma kulutusi kärpida! Vahepeal tundub, et sellised nõuandjad elaksid justkui paralleeluniversumis.

Mida ma peaksime siis tegema, et meie heaolu paraneks? Kas me ise saame üldse midagi ära teha või peaksime üheskoos jääma ootama seda “valget laeva”? Valget laeva, mis ei kipu mitte kunagi sadamasse jõudma. Sõnad parem, palk, inimeste, Eesti, kindel ja kõigile on enimkasutatud sõnad valimisloosungites. Kui neid sõnu nii sageli kasutatakse, kuhu küll see meie õnne ja edu küll jääb?

Annan lubaduse, et lisaks üheskoos naermisele jagan ma mõned praktilised nõuanded, kuidas meil tõesti oleks võimalik oma elu paremaks muuta. Minu „valimisloosungiks“ on see, et kõikidesse kohtadesse sõidan ma esinema ühistranspordiga. Eks oleme siis üheskoos tunnistajaks sellele, kui lihtsalt ja mugavalt käib Eestis ühistranspordiga reisimine. Vaatame kaua see mul aega võtab ja, kas ma üldse õigeks ajaks kohale jõuan.

Hind: 15 eurot/inimene (toimumispaigad üle terve Eesti). Kestvus 1 tund.

„Meie edu tõeline takistus?“

Kas peaksime ostma selle uue auto? Kas võiksime võtta juurde veel paar laenu? Kas mul on tõesti vaja seda telefoni või läpakat? Sõbrale võib ju ikka raha laenata või siis mitte? Kas raha üldse teeb õnnelikuks? Kas minna õppima või vahetada töökohta? Kuidas jõuda oma eesmärkideni? Kas jätkata või anda alla? Kas peaksime uskuma kõike seda, mida internetis kirjutatakse või räägitakse? Kas ma pean ikka naabrist parem olema jne, jne, jne.

Tahame oma elus pidevalt saavutada parimaid tulemusi, aga mõnikord läheb kõik ikka täiega nässu. Kipume sageli unustama, et aastal 2023 tahavad kõik meie aega, raha ning tähelepanu tõmmata või seda meilt suisa röövida. Väärtuslikust infost, headest nippidest ja vürtsikast huumorist täidetud esinemise tarbeks oleme valinud välja 15 olulist teemat. Nendel teemadel peatumine on vajalik, kui soovime saada edukamaks ja õnnelikumaks, täita oma eesmärke ja saavutada oma unistusi.

Oma elu muutmine võib olla lihtsam, kui me oleme tänaseni uskunud. Mõnikord ei pea me tegema mitte midagi uut või hirmutavat, sest mõnikord peitub vastus hoopis selles, mida peaksime tulevikus jätma tegemata. Mõned neist takistustest on ilmselged ja lihtsalt ületatavad, teised on jällegi salakavalamad ja keerulisemad!

Kes meist siis ei tahaks olla juba homme rõõmsam, edukam ja motiveeritum? Kui seda tahad sinagi, siis tule ja muuda oma elu koos meiega. Rebime nüüd üheskoos päevavalgele kõige suuremad saladused ning koomilisemad juhtumid omaenese elust.

Me usume siiralt, et antud esinemise puhul on tegemist kõige intensiivsema ja lõbusama kiirkoolitusega, millel olete eales osalenud. Ärme jääme ootama, et õnn kukub meile niisama sülle, lähme ja püüame selle ise kinni. Ühine meiega sellel inspireerival ja motiveerival teekonnal.

Hind: 20 eurot/inimene (toimumispaigad üle terve Eesti). Kestvus 1 tund ja 15 minutit.

Esineja – M. Lokotar

Miks me valisime just huumori? See on üks tõsiselt hea küsimus. Olen aastaid esindanud nii-öelda “traditsioonilist” teadmiste edastamist, kuid mulle tundub, et sellest lihtsalt ei piisa. Keskmine eestlane suisa kipub oma edukuse vastu võitlema. Seda peegeldab hästi meie mediaanpalk, millega on tänase hinnataseme juures ikka äärmiselt keeruline toime tulla.

Kujutame hetkeks ette, et me kõik sünnime võimalusega jõuda tippu, aga erinevatel põhjustel hakkame me ise oma võimalusi teekonna käigus pisendama, kuigi peaksime neid hoopis süstemaatiliselt kasvatama. Mõnikord tundub mulle, et need kõige lihtsamad reeglid on just need, mis kipuvad sageli ununema.

Teekond edu ja unistusteni ei ole alati sirge ja lõbus. Huumor on minu hinnangul üks ääretult hea vahend, kuidas edastada oma mõtteid ja teadmisi nii, et inimestel oleks lõbus ja põnev kuulata asju, mis tunduvad reeglina igavad.

Olen aastaid tegutsenud erasektoris ja seda vägagi edukalt. Senise karjääri jooksul olen omandanud kogemusi kuues erinevas organisatsioonis ning osalenud üheteistkümnes põnevas projektis. Kõik minu ametikohad erasektoris on erineval moel olnud seotud juhtimise, müügi ja turundusega. Olen töötanud Eesti väikeettevõtetes ja suurtes rahvusvaheliselt edukates organisatsioonides. Asutasin oma esimese ettevõtte juba 22-aastaselt ning tegin oma esimese investeeringu 15-aastaselt.

Omades kõrgharidust ärijuhtimises, olen pidevalt täiendanud oma teadmisi koolitustega erinevates õppeasutustes: Tallinna Ülikool, Tartu Ülikool, Yale University, University of Michigan, University of London, Duke University, Erasmus University Rotterdam, Georgia Institute of Technology, University of California, Imperial College London ning London Business School. Oma esimesed kogemused koolitajana sain juba 2013 aastal, seda siis põhitöö kõrvalt. Lisaks sellele olen juhtinud regiooni suurimas kutsekoolis suurimat õppeosakonda. Täna olen ma külalislekotriks Tallinna Tehnikakõrgkoolis, Tallinna Majanduskoolis ning Gustav Adolfi Gümnaasiumis. Senise haridustöö raames olen pälvinud tunnustuse „Praktik Cum Laude“ meisterliku ja pühendumusega praktikajuhendamise eest. Lisaks eelnevale muudab mind tänases ühiskonnas paljudest juhtidest erilisemaks see, et ma oman ka erialast haridust tehnika/tehnoloogiavaldkonnas.